zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Inspiracjami piekło wybrukowane czyli strapek lidlowy

Klientka przytargała mi lidlową gazetkę. Z wypiekami na twarzy wskazała zdjęcie:

Zadumałam się...Biustonosz wyglądał jak jeden z modeli marki, na ktorej pracuję. Wiem, że Wonderbra (bo o niej mowa) miewa stockowe romanse ze sklepami outletowymi, ale żeby z Lidlem - pierwsze słyszałam.

Gazetka informowała, że biustonosz pokazany na fotce kosztuje jedynie 29,99zł i dostępny jest w czterech rozmiarach: 75B, 75C, 80B i 80C od poniedziałku 21.11.2016 do niedzieli 27.11.2016.

Zaintrygowana postanowiłam sprawdzić, jak daleko posunęła się marka Esmara (ona to bowiem stoi za lidlowym produktem) w czerpaniu inspiracji. Bo, że designersko posunęła się aż po horyzont - widać ;).

Przyznaję się Wam bez bicia - jadąc wczoraj po niego do sklepu miałam najszczerszy zamiar "zjechać" esmarową produkcję. Odsądzić od czci i wiary esmarowych konstruktorów, lidlowych kupców itd. Bo przecież im się należy! - myślałam.  Jak można społeczeństwu wciskać coś, co nie leżało nawet koło Najlepszego Straplessa Świata?

Tymczasem rychło przekonałam się po raz kolejny, że wszystkich rozumów to ja nie pozjadałam. Oj, nie!

I dzisiaj na pytanie zaprzyjaźnionej osoby "z branży" - czy nie boję się napisać, że Lidl zaproponował kobietom "niegłupiego" strapka - mogę odpowiedzieć  z uśmiechem - nie!

Bo ten strapek, jak na swoją cenę - naprawdę nie jest zły. Ma się co prawda nijak do Wonderbry, ale na jedną noc, jeden bal - przynajmniej trafnie dopełni stylizację. W każdym razie zrobi to o wiele lepiej niż osławione biustonosze-naklejki ;)

Jak zapewne już zauważyłyście - widać na pierwszy rzut oka, że jest to tańsz produkcja. Miseczka powleczona lycrą świeci się dość mało ekskluzywnie. Taka sama historia powtarza się przy obwodzie:

Na obronę Esmarki dodam, że od wewnątrz została podklejona szczodrze silikonem. Nie powinna się obsuwać:

Przy okazji macie podgląd na wnętrze miseczki. Słynne wonderbrowe "łapki" zostały tu zastąpione jednym elementem:

 

Fakt zbieżności i analogii obu modeli nie jest być może przypadkowy. Nie mnie to osądzać. Uznałam go jednak na tyle ciekawy, a przy tym zabawny i godny uwagi, że postanowiłam opisać to zjawisko. Nie jest to nowość w bieliźniarskim światku, że ktoś-komuś-od kogoś itp. Nie bez powodu na poważnych międzynarodowych targach czy pokazach bielizny zabrania się robienia zdjęć.

Jak mawia przysłowie - piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Czy polegać to będzie też na tym, że dobre chęci producentów w zaspokajaniu rynku (w przypadku Esmary, jak widać - rynku czterorozmiarowego ;) wkraczają dzisiaj nawet do spożyczwych dyskontów? Na przykładzie Tchibo widzimy, że można. Ja jednak uważam, że tak ważny element kobiecej garderoby jak biustonosz i jego dopasowanie wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy i atmosfery, ale też odpowiedniego miejsca. I nie jest to z pewnością przejście pomiędzy drucianymi koszami w Lidlu ;) 

Żywię głęboką nadzieję, że za niniejszą notkę nie zostanę przez nikogo i nigdzie wezwana/wyzwana/pozwana*  ;)

 

 

- Wasza Renulec Tropiąca

 

 

*niepotrzebne skreślić

 

wtorek, 22 listopada 2016, renulec

Polecane wpisy

Komentarze
2016/11/22 20:16:06
O jak ja lubię takie posty! Staniki Esmary obwąchuję od jakiegoś czasu, ale nie mam jak zrecenzować, bo nie ma siły, żeby w nie wejść z 65FF/F na klacie :/ faktycznie, podobieństwo uderzające, aż chciałoby się powiedzieć, że ktoś tu brzydko zgapił, lub nawet - podrobił. Plagiat, po prostu. Zadziwiające, że Wonderbra nie zastrzegło wzoru swojego strapka albo nie zareagowało.
Inna sprawa - ja tam nie uważam, żeby to był Najlepszy Strapless Świata :( mierzyłam go i nie byłam w stanie zmieścić biustu nawet w 65H. To oczywiście nie przeważa jeszcze o jego zaletach, ale takie nietrzymanie się rozmiarówki ... ? Jest ładny, ale piekielnie niewygodny w zakładaniu, nieźle się człek napoci, nim go założy - i mimo strasznej ściśliwości (ledwo zapięłam 65 na pierwszą haftkę) przesuwa się na ciele z każdym gwałtowniejszym ruchem.
-
2016/11/23 12:26:52
@MiskiDwie, jeśli mam być szczera - Esmara prezentuje niezgorszą jakość bielizny nocnej. Jest to miłe w dotyku, ma nawet "niegłupie" składy jak widzę. Ale porwać się na strapka to już trochę poważniejsza sprawa. W sumie nie dziwię się tym czterem rozmiarom, bo najprawdopodobniej na większej rozmiarówce by polegli. Zarówno zapewne konstrukcyjnie jak i po prostu logistycznie (nie wyobrażam sobie rozmiaru 75I wyciąganego po tysiąckroć z pudełka i przewracającego sie pomiędzy męskimi skarpetkami w trójpakach ;).
Strapess Ultimate od Wonderbra, choć go bardzo lubię - nie jest lekiem na całe zło. Twój biust to żywy dowód na to. 70-kę po prostu zmierz i nie katuj się obwodem 65. Będzie wygodniej i stabilniej :)
-
2016/11/29 13:09:53
@Renulec - 70 próbowałam, niestety nie trzymała się zapięta nawet na ostatnią haftkę :( nie jest to po prostu stanik dla mnie. Inna sprawa, że do tej pory nie znalazłam straplessa dla siebie - albo brzeg miski wbija mi się w pierś albo zalegam w dole misek (mówię tu o niedopasowaniu kroju, nie rozmiaru).
-
Gość: VamppiV, *.serv-net.pl
2016/12/07 17:43:17
Zakochałam się w tym fasonie, więc kto wie, czy gdybym do Lidla przez przypadek zawędrowała, to z nowym nabytkiem bym nie wyszła. Na szczęście nie mam Lidla w mojej miejscowości - i problem z głowy :P
-
2016/12/12 09:22:46
@MiskiDwie, to poszukaj straplessa Lexi (Audelle), to inna bajka niż Wonderbra. Powinno być lepiej :)

@VamppiV, problemów nigdy dość, więc wstępuj do nie-swojego Lidla, powinnaś w rozmiarówkę się wstrzelić. W razie niedopasowania zwroty Lidl ze zrozumiałych względów (brak przymierzalni) przyjmuje.
-
Gość: Amazonka, *.e-wro.net.pl
2017/04/20 12:14:37
Dzisiaj słyszałam od kasjerki ze ciuchy w Lidlu można zwracać w ciagu 7 dni z paragonem.