O autorze
Instagram

Sklep Internetowy NoszeBiustonosze.pl

RSS
niedziela, 08 listopada 2015

Wczorajszy wieczór minął mi jak chwilka. W Biłgorajskim Centrum Kultury, bez żadnych oporów, a wręcz - z bezwstydną przyjemnością każdej romantyczki - poddałam się magii głosu Basi

Uwielbiam artystów, którzy posługują się w sposób mistrzowski naszym ojczystym językiem. Jeśli oprócz tego znajduję u nich rozległą wiedzę literacką,  dowcip, szacunek dla publiczności i zero szołmeństwa - gotowam lec u ich stóp. I tak trwać. A jeśli na dokładkę naprawdę potrafią śpiewać - słuchać, słuchać, słuchać!

Po raz kolejny usłyszałam "Bombonierkę", zadumałam się nad "Słodką chwilą zmian" i uśmiałam przy "Futerku". Nie znacie jeszcze "Futerka?" Błąd! Przecie to poniekąd bieliźniany manifest :D !

 FUTERKO

Późnej refleksji przyszła pora, 

że skoro rzekło się adieu, 
trzeba wyruszyć było wczoraj 
lub wcześniej o godzinę, dwie 
Niby niewinnie tak i biało 
srebrzyście jak u nieba bram 
tylko że pociąg mi zawiało 
i marznie wszystko mi, co mam: 
Futerko, a pod nim 
sweterek już chłodny 
drży z zimna, bidulka, 
wrażliwa koszulka 
I tylko – wstyd przyznać – 
ostoją bielizna 
Bastionem mi ona 
niezwyciężona! 

Lecz chłód natrętny – przyjdzie ulec, 
gdy nie ma jak po łapach dać 
Gdy jak Królowej Śniegu czule 
skrzypi swą peronową baśń 
Lecz choćby zima najpiękniejsza 
gładziła saniom boleść dróg 
to opóźnienie wciąż się zwiększa 
i marznie – że wymienię znów: 
Futerko, a pod nim 
sweterek już chłodny 
drży z zimna bidulka 
wrażliwa koszulka 
I tylko – wstyd przyznać – 
ostoją bielizna 
Bastionem mi ona 
Nic jej nie pokona 

Ale że pociąg nie nadjeżdża
więc dalej trwa opowieść śnieżna
bo chociaż zima jak ze snu
to marzną mi koniuszki słów
Fute… a po…
swete… już chło…
drży z zi… bi…

No i wydało się. Brafitterka poszła na ten recital ze mną. Chciałam ją zostawić w domu, ale niestety - nie wyszło. Nie dość, że bezczelnie  wepchnęła się (bez wejściówki!) obok mnie, następnie musiałam użyczyć jej połowę mojego fotela, to jeszcze w trakcie komentowała (na szczęście po cichutku)! Coś-tam plotła gorączkowo, że fajny biust i że pewnie plunge'a "tam" (gapiła się przy tym łapczywie w basiny dekolt) Basia ma. Ogólnie - dokuczała mi okrutnie. Kilka razy zagroziłam jej eksmisją i podejrzewam, że tylko dzięki temu nie dokazywała bardziej i do końca recitalu wytrwała we względnej ciszy.

No, co ja się z nią mam ;) !


17:33, renulec
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2015

Jak wspomniałam w poprzedniej notce - weekend 17-18.10.2015 spędziłam w Łodzi. Mogę rzec śmiało, że wręcz lansowałam się w salonie, a właściwie - w Salonie Bielizny.

Była to druga edycja tej imprezy. Nie mam porównania, jak wyglądała w rzeczywistości pierwsza, ponieważ na niej nie byłam. Jednak po wysłuchaniu relacji kilku zaprzyjaźnionych osób, które były i miały porównanie - konstatuję, iż II SB był lepiej zorganizowany i mógł pochwalić się większą liczbę uczestników i wystawców. 

Postanowiłam, że podzielę się z Wami tym, co w całym natłoku wydarzeń utkwiło mi najbardziej w pamięci i z czym będę kojarzyć tę imprezę. Niestety, w odróżnieniu od wielu rozlegających się w internetach głosach zachwytu nad II Salonem, mój głos będzie odrobinę marudzący. Uważam, że skoro na to wydarzenie poświęciłam cały swój weekend - powinnam być nie tylko wobec siebie, ale także wobec Was szczera. 

Zacznę jednak od plusów.

- Salon Bielizny ważnym wydarzeniem modowym w skali roku był. Nie sposób odmówić organizatorom (miesięcznik kwartalnik Modna Bielizna) dobrej organizacji imprezy. Każdy uczestnik przy wejściu otrzymał program imprezy i mapkę rozmieszczenia poszczególnych wystawców oraz ekspozycji.

- Catering (wbrew pozorom, na tego typu imprezach to naprawdę bardzo ważna rzecz; przy kawie załatwia się często bardzo dobre interesy;) był obfity i smaczny. Nie jestem znawcą kuchni wegańskiej, ale jedzenie przygotowane przez  inicjatywę (klubokawiarnia i hostel) LaGranda zainspirowało mnie do pewnych eksperymentów kulinarnych :)

 

- Trafiona oprawa pokazu bielizny. Zarówno układy taneczne jak i zamysł utrzymania całej prezentacji w klimacie francuskiej bohemy bardzo mi się podobały. Może ktoś powie, że pomysł był banalny i mam niewyszukany gust. Trudno. Przeżyję to. Jak zdążyłam się zorientować - większośc widzów również oglądała pokaz z dużym zainteresowaniem.

 

 - Seminaria tematyczne (bielizna dla Amazonek, prowadzenie fanpage'a na Facebooku, brafitting, profesjonalna obsługa w sklepie z bielizną) z pewnością były atrakcją, szczególnie dla młodych bra-biznesów (zakładam, że "stare" jedynie zweryfikowały swoją wiedzę).

 

- Zróżnicowane figury i rozmiary modelek prezentujących bieliznę (zauważycie je z pewnością, jeśli obejrzycie film umieszczony na końcu notki).

 

- Większa niż w ubiegłym roku liczba wystawców.

 

- Atrakcyjne konkursy motywujące właścicieli sklepów z bielizną do bardziej wytężonej pracy nad własnym biznesem nie tylko w wymiarze finansowym, ale też estetycznym czy organizacyjnym. Bo, że niektórzy producenci wykazali się w tym roku polotem w przygotowaniu swojego stoiska - to fakt. Tu kieruję słowa uznania do firmy Konrad, która odziała swojego manekina w taką oto, nietuzinkową kreację:

 

- Okazja do osobistego poznania niektórych świetnych osób z bra-nży lub przypomnienia się innym. A także okazja do spędzenia fajnych chwil z fajnymi ludźmi, w fajnym miejscu po zakończeniu Salonu.

 

Minusy:

Podkreślam, że jest ich zdecydowanie mniej niz plusów, ale jeśli któryś z uczestników II SB tu zagląda i chce dopisać coś jeszcze w komentarzach - bardzo proszę ;)

- Wybieg dla prezenterek i modelek był długi. To było ok, mogliśmy nacieszyć oczy dłuższą obecnością na nim osób prezentujących bieliznę. Jednak odnoszę wrażenie, że podczas seminariów bieliźnianych zapomniano chyba, że widownia to nie tylko osoby zgromadzone blisko prowadzących. Siedzący wzdłuż wybiegu nie mieli zbyt wielu szans by zobaczyć pewne rzeczy na prezenterkach. Wychodziły one zza kulis, podchodziły do osoby prowadzącej seminarium, po czym - znowu znikały za kulisami.

- Rozumiem, że nie chciano sztucznie wydłużać pokazu głównego, ale gdyby modelki chodzące w nim zatrzymywały się mniej więcej na środku wybiegu i pozwoliły przez dłuższą chwilę podziwiać się widzom siedzącym po OBU stronach widowni, to z pewnością  zobaczyliby oni więcej.

 

Zaskoczenia (pozytywne):

Pojawienie się marek zagranicznych, takich jak funkcjonalne "brytole" -  Panache, Cleo, Sport by Panache, Sculptresse czy zmysłowy Panache Black ale też Amoena (niemiecka marka bielizny dla Amazonek), Holenderski Sapph czy też, co zaskoczyło mnie najbardziej - młodsza siostra kultowej (również brytyjskiej) Agent Provocateur - L'Agent.

Jak widzicie - II Salon Bielizny wyszedł u mnie per saldo ogólnie in plus. Być może za rok znowu zdecyduję się na wyjazd na tę imprezę.

Wybaczcie brak moich autorskich zdjęć z pokazu, ale miejsce do ich robienia miałam kiepskawe (niestety, właśnie mniej więcej pośrodku wybiegu).  Jestem jednak pewna, że relacja filmowa teamu Fashion Film TV (dziękuję za wyrażenie zgody na udostępnienie reportażu) zaspokoi Waszą ciekawość.

 

 

 

Na koniec chcę dodać jeszcze, że ten weekendowy wypad do Łodzi być może okaże się brzemienny w ofertowe skutki dla Noszę Biustonosze. Na razie przede mną jeszcze naturalnie  testowanie nabiustne i konsultacje społeczne :).

O postępach w tej owianej (póki co) tajemnicą sprawie będę naturalnie meldować, buźka!

15:33, renulec
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 19 października 2015

Wczoraj wieczorem wróciłam z Łodzi, gdzie wzięłam udział w II Salonie Bielizny - wydarzeniu bieliźnianym, na którym wypadało być osobie z branży BRA ;).  Tym bardziej, że osoba nie była na ubiegłorocznym Salonie i targała nią niezmierna ciekawość tej imprezy.

Krótką relację z SB przedstawię Wam niebawem, wcześniej jednak chciałam podzielić się z Wami radością. Moja (niemal) chrzestna córka w branży BRA - Kasia Ludwiszewska z Olsztyna otrzymała na tej imprezie główną nagrodę w konkursie organizowanym przez miesięcznik Modna Bielizna!

Nagroda została przyznana Kasi w kategorii Autorski Butik - BRA Wnętrze 2015. Butik Kasi nazywa się studioBRA i mieści się w Olsztynie przy ulicy Mazurskiej 15.

W zasadzie od pierwszej chwili, gdy podtrzymywałam Kasię w jej chęci zgłoszenia swojego salonu do konkursu, nie miałam żadnych wątpliwości, że będzie jedną z poważniejszych kandydatek do nagrody. Później, po zapoznaniu się z konkretnymi  kandydaturami - byłam pewna, że jeśli Jury postawi na własną inwencję, nietuzinkowość i oryginalność - zwycięstwo mamy w kieszeni. 

Czemu piszę - mamy? Ponieważ, jak wszystkim wiadomo - porażka jest sierotą, za to sukces ma wielu ojców (w tym przypadku - matek)  ;)  I zarówno ja, jak też zapewne spora część zaprzyjaźnionych z Kaśką właścicielek bra-biznesów z całej Polski cieszy się z jej sukcesu jak ze swojego!

Pomysł Katarzyny na wystrój salonu był tak prosty jak budowa...palety:

 

Zanim jednak Kasia osiągnęła efekt taki, jak powyżej, był trud i znój, czyli wielkie piłowanie, szlifowanie, malowanie itp:

 

była też praca zespołowa:

 

W rezultacie kumulacji TAKIEJ pracy, TAKICH emocji i TAKIEGO zaangażowania - przyznacie sami - Jury po prostu nie mogło pierwszego miejsca przyznać komu innemu :) !

I, choć nasza bohaterka była lekko spięta przed ogłoszeniem wyników (pierwszy rząd od dołu, czwarta z lewej strony):

to gratulacje oraz nagrody (płynące szerokim strumieniem!) wywołały w końcu na jej twarzy szeroki uśmiech:

Jest jeszcze jeden powód, z którego cieszę się z tego zwycięstwa i chcę się z Wami nim podzielić. Otóż ktoś w końcu zauważył i docenił pracę własną, koncepcję i przede wszystkim - zaangażowanie (nie tylko od strony ekonomicznej) właściciela bieliźnianego przybytku. Zdaję sobie sprawę z tego, że otwiera się przed nami nowy okres w polskim bra-biznesie. Być może wygrana w tym konkursie (m.in. trzydniowy wyjazd do Paryża na targi bielizny) zmotywuje innych właścicieli sklepów z bielizną do stworzenia swojego, autorskiego wnętrza.

A na tym skorzystają przede wszystkim klientki, prawda?

 

P.S.

Dziękuję Zwyciężczyni za zgodę na wykorzystanie zdjęć wnętrza salonu studioBRA.

13:47, renulec
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 128