O autorze
zBLOGowani.pl
poniedziałek, 27 lutego 2012

 

Bilobilu muszę sobie zakupić, ponieważ zdjęcia "kaśkowych" strojów kąpielowych czekały na wrzucenie tutaj aż od sierpnia! Ależ mi wstyd, na śmierć o nich zapomniałam!

A tu pierwsze dostawy docierają właśnie już do polskich sklepów. Nie wiem, niestety, do których dokładnie, ponieważ nie śledzę ofert handlowych, ale czytałam (bodajże na Facebooku), że do  Brafitki przyjechał bardzo niedawno jeden model. Jeśli jeszcze w jakimś sklepie są już także inne kąpielowe Kasie - wpisujcie śmiało informacje o tym w komentarzach, nie będę ich traktować jako konkurencyjnej reklamy ;)

 

Tak więc sorry, wybaczcie starszej pani tę lukę w pamięci.

Już naprawiam swój błąd.


W debiutanckiej linii bielizny kąpielowej będziemy mogły wybierać w trzech modelach:

 

We wszystkich występuje usztywniany kąpielowy biustonosz balkonowy w rozmiarach brytyjskich 28 - 40 D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K oraz doły 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20. Dostaniemy też dwa tankini w rozmiarówce takiej, jak stanik :))

 

BONDI BREEZE

Biustonosz oraz tankini, a także majtki wiązane po bokach i pojemne, wygodne szorty. Czarny materiał dość przyjemny w dotyku, do tego kontrastowa lamówka.

Guziczek w kształcie serduszka jest świetnym, żartobliwym akcentem i w zasadzie jedyną ozdobą tego stroju. W mojej ocenie - nie trzeba tu nic więcej:

 

 

 

RIO RUFFLE

Czyli niech żyją falbanki! ;) Uprzedzę pytania - falbanki są wykonane z cieniutkiego materiału, nie sterczą bezsensownie i sztywno. Aż chciałoby się napisać "nie będą odznaczać się pod bluzką", hihi ;)

Całość komponuje się fajnie, lekko i dziewczęco:

Majtki wiązane po bokach oraz figi:

 

 

CARIBBEAN CURVES ANIMAL PRINT

Na modelu pokazowym zauważycie guziczek u nasady ramiączek. O ile dobrze pamiętam, ma go tam w rzeczywistości nie być. Caribbean to także tankini, a do tego majtki wiązane po bokach oraz szorty.

 

Jestem bardzo ciekawa - jak kąpielowe Kasie będą się spisywać na plaży. Czy zdobędą serca kobiet przebojem, tak jak bielizna CK? W sumie, pojawienie się linii bielizny kąpielowej jest dla mnie naturalną i logiczną konsekwencją działalności oraz filozofii marki Curvy Kate. Tak samo, jak bezszwowy stanik z termicznie formowaną miseczką, który światło dzienne ujrzy bardzo niedługo, bo już w sezonie jesień/zima 2012.

Ale o nim za jakiś czas.

Teraz oddaję się tęsknocie za latem...


 

 

Zdjęcia katalogowe pochodzą z materiałów udostępnionych przez Producenta.

środa, 22 lutego 2012

 


Pogląd "pod białą bluzkę TYLKO biały stanik" wciąż trzyma się mocno. Jednak ja (choć mam akurat lekko odmienne zdanie) najczęściej nie podejmuję polemiki z jego zwolenniczkami. Doświadczenie nauczyło mnie bowiem,  że teoria sobie, a empiria sobie. Wiem więc, że żadne moje tam gadanie, nawet najbardziej zapalczywe i natchnione nie przekona niektórych kobiet do noszenia cielistego stanika pod białą bluzkę.

Tak jak w przypadku przybliżania kwestii dobrego dopasowania biustonosza (dzięki, Ci, Mahedo, za świetlany przykład!) - pewne rzeczy trzeba po prostu pokazać. Przedstawić je takimi, jakimi są (czyli określić stan faktyczny) i pokazać, jak jeszcze inaczej mogą wyglądać.

A następnie pozwolić kobiecie wybrać to, co jej bardziej odpowiada.

Nikt nikogo jeszcze na siłę (przynajmniej ja nic o tym nie wiem;) nie nawrócił na drogę prawidłowego "ostanikowania", więc zdaję sobie sprawę, że ja tym bardziej nie nawrócę nikogo na siłę, na drogę cielistych biustonoszy ;)

Jeśli chodzi o kwestie stanikowe - tak jak wcześniej wspomniałam, jestem zwolenniczką nurtu empirycznego. Pokażę więc teraz kilka fot.

Mam nadzieję, że pomogą one niektórym w odpowiedzi na pytanie:

- Czy biały stanik to optymalne rozwiązanie, gdy się chce, by wychowankowie (w przypadku pań nauczycielek), petenci (urzędniczek), klienci (panie w działach obsługi klienta) i inni (w przypadku reszty pań noszących w pracy białe bluzki) bezpośredni rozmówcy NIE ZWRACALI uwagi na to, w co odziany jest nasz biust pod białą koszulą?

 

Niestety, nie miałam dzisiaj do dyspozycji żadnej modelki, poprosiłam więc o pozowanie Zofię - mojego zawsze gotowego do pomocy manekina. By uzyskać efekt cielistości (Zofia ma na sobie czarny pokrowiec, a pod nim korpus uformowany z białego poliuretanu) manekin ów został obleczony w cielistą bluzkę oraz takąż koszulkę wyszczuplającą. Efekt moich zabiegów bardzo mnie zadowolił. Myślę, że możemy uznać, iż Zofia posiada karnację typową dla mieszkanek kraju nad Wisłą - niezbyt ciemną, ale też niezbyt jasną :

 

Bluzka, którą wybrałam do zdjęć to typowa, "biurowa", nie rzucająca się w oczy, dopasowana koszula, a dopełnienie zośkowego stroju stanowi moja "najgrzeczniejsza", szara, plisowana spódnica (uznałam, że nie wypada pokazywać kobiety w stroju niedbałym a poza tym - trzeba zadbać o realizm ;)

 

Modelka w staniku białym, bez bluzki:

W bluzce:

Zofia w biustonoszu cielistym:


Oraz (ponieważ gdzieś się w pobliżu zaplątał, więc dla porównania też zrobiłam zdjęcie) - w biustonoszu bladoróżowym:

 

Wnioski, jakie nasuwają się ad hoc są następujące:

- najmniej pod daną bluzką jest widoczny biustonosz cielisty, gładki;

- najbardziej widoczny jest biustonosz biały;

- gdyby biustonosz różowy nie był biustonoszem koronkowym, a przy tym modelka miałaby bladoróżowy odcień skóry - mógłby być o wiele mniej widoczny.

(Przypomina mi to trochę wykłady z logiki ;)

 

Na koniec zestawienie:

I mała prośba.

Czy możecie, nie wracając do tekstu notki i do przedstawionych uprzednio zdjęć - określić po kolei, od pierwszego z lewej - kolory staników pod bluzką ?

 

 

niedziela, 19 lutego 2012

Śnieżynki i obrazowe porównania swoją drogą, a śniegowe rzeźby - swoją.

Każde dziecko wie, że nie ma zimy bez bałwana, a nie ma bałwana bez lekko wilgotnego, dobrze lepiącego się śniegu:

Biały puch lepi się dziś jak marzenie, więc nie było mocnych - wielce urodziwa bałwanica stanęła przed chwilą pod oknem mojej sypialni:

A jeśli ktoś, po obejrzeniu fotek, choćby cichutko zaszemrze, że noszobiustonoszowy brafitting stoi na niskim poziomie, to ostrzegam, że ta chyża jamniczka dobiega do bramy wjazdowej w trzy sekundy... ;)

 
1 , 2