O autorze
zBLOGowani.pl
piątek, 26 kwietnia 2013

Temat na notkę o stroju do pracy chodził mi po głowie już od dawna. Postanowiłam w końcu wziąć byka za rogi i zapytać Was wprost - jak właściwie powinna ubierać się do pracy bra-fitterka?

Jako, że nie jestem fachowcem od PR - w Noszę Biustonosze stosuję mój własny kanon odzieżowy. Jest on właściwie mieszanką biurowego dress-codu z wariacjami retro, vintage, etno oraz folk a w dniach zniżki psychoformy - cotamnawieszakuiwmiaredosiebiepasuje ;)

Nie ubieram się co prawda  tak:

ale tak też nie:

Mam za to kilka zasad:

1. Jeśli ubieram spódnicę - zawsze zakładam pończochy lub rajstopy. "Goła" noga kojarzy mi się z wakacjami, totalnym luzem, odpoczynkiem, a ja przecież nie po to tutaj jestem ;)

Wyjątkiem od tej reguły są upalne dni, kiedy nawet 1 den na nodze to masochizm. Wtedy staram się jednak ubierać w dłuższą spódnicę lub przewiewne spodnie.

 

2. Moje "pracowe" buty mają kryte noski. Jestem w stanie wyobrazić sobie przy odrobinie wysiłku, że pracuję w butach typu peep-toe, ale w sandałach czy japonkach - nie.

3. Zawsze mam w salonie dwie pary butów - na płaskiej podeszwie (w tych pracuję najczęściej) i na (wiem, jestem próżna, ale czasem po prostu lubię sobie tak z 15 minut "postukać";) obcasach.

 4. Ten punkt powinien być w zasadzie punktem numer 1. - Naturalnie STANIK! Zawsze dopasowany, dobrany kolorystycznie i spełniający moje oczekiwania, czyli nadający regularny kształt, zapewniający uniesienie biustu, dobre podtrzymanie no i naturalnie - wygodę. W końcu mój biust to moja wizytówka. Przenigdy nie poszłabym do fryzjerki, która paraduje po swoim salonie z odrostami, do manicurzystki, która ma poogryzane paznokcie i do krawcowej chodzącej w fatalnie uszytej spódnicy.  Zdaję sobie sprawę z tego, że moje klientki patrzą na mnie przez pryzmat stanika. W końcu w Biłgoraju Noszę Biustonosze to ja :D

5. Biżuteria - najczęściej niewielkie kolczyki. Przyznaję jednak się bez bicia, że bywają dni, kiedy postanawiam zaszaleć i zakładam moje ulubione, ręcznie robione słoneczniki.  Czasem jakiś fajny naszyjnik (lubię takie "z duszą", przy okazji dziękuję Dark za Gray day:) Pierścionków prawie nie naszam, ponieważ po prostu przeszkadzają w pracy.

6. Makijaż - cieni do powiek używam rzadko, za to do pracy maluję na powiekach kreskę i tuszuję rzęsy. Do tego lekki podkład i korektor. Szminka rzadko, częściej błyszczyk. ( koniecznie owocowy, co ma jednak tę wadę, że szybko go zjadam, bo od dziecięctwa jestem łasuchem ;)

Podsumowując - uważam, że strój świadczy o moim szacunku dla osób, które mnie tutaj odwiedzają. Świadczy też poniekąd o moim stosunku do własnego bra-bizu. Tak sobie to wymyśliłam i tego konsekwentnie się trzymam.

A może ja przesadzam?

Może niepotrzebnie dorabiam sobie tę "ubraniową" ideologię?

 

piątek, 12 kwietnia 2013

Jestem niezmiernie przejęta, ponieważ jakiś czas temu Akademia MamaPyta.pl zaproponowała mi, jako sklepowi praktykującemu bra-fitting uczestnictwo w biłgorajskiej edycji Akademii. Oczywiście bez chwili wahania zaproszenie przyjęłam

i nie mogę już doczekać się wydarzenia. Tego typu eventu jeszcze w naszym mieście nie było, a ja mam szansę tam być i przybliżyć uczestniczkom bra-fittingowe idee! Jupi!

Jeśli w gronie Waszych znajomych jest jakaś młoda (lub przyszła) Mama z woj. lubelskiego - prześlijcie jej, proszę, linka do tej notki. Myślę, że biorąc udział w biłgorajskiej konferencji Akademii zyska ona cenną wiedzę i ominie ją wiele wątpliwości, które często trapią przecież młode Mamy zarówno we dnie jak i w nocy ;)

Gościem specjalnym na tym spotkaniu będzie Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta znany nam z programu Dzień Dobry TVN.

 

Poniżej wrzucam szersze informacje. 

 

Jesteś w ciąży lub rozpoczynasz przygodę z macierzyństwem, a wciąż nurtuje Cię wiele pytań dotyczących okresu ciąży i połogu - weź udział w bezpłatnej konferencji Akademia MamaPyta.pl.

Pytania, które pojawiają się podczas ciąży i połogu zazwyczaj zostają bez jednoznacznej odpowiedzi. Lekarze, rodzina oraz Internet często dostarczają sprzecznych wskazówek. Stąd też powstał pomysł stworzenia Akademii MamaPyta.pl, spotkań, podczas których swoją wiedzę można skonfrontować z doświadczeniem specjalistów.

Spotkanie w Biłgoraju jest kolejnym spotkaniem II edycji cyklu Akademia MamaPyta.pl. W zeszłorocznych spotkaniach Akademii MamaPyta.pl wzięło udział ponad 700 osób. W tym roku Akademia odwiedziła już Lublin, Łódź i Poznań. Konferencje Akademii MamaPyta.pl mają wysoki poziom merytoryczny, co w dużym stopniu odróżnia je od innych tego typu spotkań dla przyszłych mam.

- Spotkania w ramach cyklu Akademia MamaPyta.pl gromadziły w każdym mieście rzeszę kobiet spodziewających się dziecka i młodych mam. I nic dziwnego! Akademia prowadzona była w swobodnej i komfortowej dla mam i dzieci atmosferze. Atutem był dobór tematów pod kątem najbardziej interesujących kobiety w ciąży - mówi dr n. biol. Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Poza wykładami, po których następowała żywa dyskusja, urozmaiceniem były też warsztaty. Możliwość udziału w konferencjach w ramach cyklu MamaPyta.pl zaowocowała wartościowymi kontaktami z mamami zainteresowanymi karmieniem piersią i ideą banku mleka kobiecego. Jestem przekonana że zapoznanie się z wieloma tematami w czasie ciąży pozwala uniknąć niepokojów i problemów w pierwszych dniach po porodzie – dodaje Aleksandra Wesołowska.

Podczas  biłgorajskiej konferencji Akademii MamaPyta.pl będzie mowa m.in. o znaczeniu karmienia piersią, o porodzie i przygotowaniu do niego, szczepieniach noworodków i niemowląt oraz suplementacji w okresie ciąży i laktacji. Ponadto poruszony zostanie temat opieki, rozwoju i pielęgnacji małego dziecka. Podczas spotkania odbędzie się również pokaz wiązania chust, pokaz niemedycznych metod ułatwiających poród oraz bra-fitting.

Do Biłgoraju wraz z Akademią MamaPyta.pl zawita Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, autor książek z serii „Mamo, Tato, co Ty na to?”, który od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci. Paweł Zawitkowski będzie do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania spotkania. W trakcie spotkania będzie można również nabyć książki z serii Mamo, Tato co Ty na to? z dedykacją i autografem autora.

Biłgorajska konferencja Akademii MamaPyta.pl odbędzie się 9 maja br. w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16 w godz. 12 – 16.15. Partnerem Głównym spotkania jest ARION Szpitale Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na stronie
www.mamapyta.pl. Wśród uczestniczek spotkań zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez partnerów Akademii.

Szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na
www.mamapyta.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/mamapyta

 

Patronat nad Akademią MamaPyta.pl sprawuje m.in. Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, Fundacja Bank Mleka Kobiecego, Fundacja Mleko Mamy, DOBRZE URODZENI, Stowarzyszenie DOULA w Polsce, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja Wcześniak.

 

Patronat medialny: Nowa Gazeta Biłgorajska, Biłgorajska Telewizja Kablowa, bilgorajska.pl, czasopismo MjakMama, mjakmama24.pl, mamajakty.pl, Bliżej Przedszkola, poradnikmamy.pl, czasopismo Dobra Mama, eMaluszki.pl, eBobas.pl, BabyRadio, benc.pl, blizejprzedszkola.pl.

 

PROGRAM:

14.45 – 16.15   Mamo, Tato, co Ty na to? O opiece, pielęgnacji i rozwoju małego dziecka – Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta NDT-Bobath, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

PROGRAM

 

12.05 – 12.30  ABC porodu –  mgr poł. Bożena Dzido, położna, ARION Szpitale Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju 


12.30 – 12.50  Poród rodzinny, rodzić z doulą? - Małgorzata Borecka,  doula, prezes Stowarzyszenia DOULA w Polsce

12.50 – 13.15  Karmienie piersią - mgr poł. Grażyna Szymanik, położna koordynująca, Oddział Ginekologiczno - Położniczy i Neonatologiczny, ARION Szpitale Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju

13.15 – 13.45 Mleko mamy to więcej niż pokarm –  dr n biol.  Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank  Mleka Kobiecego
 

13.45 – 13.55 Jak wspomagać zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka


13.55 – 14.15 przerwa

*  pokaz wiązania chust –  Małgorzata Tulej, LennyLamb

*   bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar? - Renata Bielesz, noszebiustonosze.pl 

*  pokaz niemedycznych technik mogących ułatwić poród – Marta Plucińska, Małgorzata Borecka Stowarzyszenie Doula w Polsce

 


14.15 – 14.40   Obowiązkowe szczepienia noworodków - lek. med. Piotr Krawiec specjalista neonatolog, Kierownik Oddziału Neonatologicznego, Dyrektor ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju


14.45 – 16.15   Mamo, Tato, co Ty na to? O opiece, pielęgnacji i rozwoju małego dziecka – Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta NDT-Bobath, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

 

 

W imieniu organizatorów i swoim serdecznie zapraszam młode Mamy do udziału w tym spotkaniu. Być może będzie to także okazja do tego, bym osobiście poznała którąś z moich Czytelniczek :) ?